Archive for Kasım, 2008

Yavru siyam kedileri doğuşdan beyaz veya krem renkli olur ve ilk aylarda vücutlarının değişik bölgelerinde görünür hale gelen noktalar gelişir ve dört haftalık olunca bu nokdalar belirgin bir hale gelir. Siyam kedilerinin yaşı ilerledikçe siyam kedilerin renkleri koyulaşır ama sıcak iklimlerde yaşayan yetişkin siyam kedileri soğuk iklimlerde yaşayan kedilere göre daha açık bir kürke sahiptirler.

Devamı »

Siyam kedileri Güney asyada tayland olarakda bilinen siyam’da kutsal tapınaklarda beslenen kedi ırkıdır. Bu kedilerin kulakları, patileri, arka ayakları, kuyrukları renli noktaları bulunan açık renkli kürkleri vardır. Siyam kedileri badem şekilli, parlak mavi renkli gözlere vede açık renklere sahipdir.

Devamı »

Puma kedigiller ailesinden yırtıcı bir hayvan türüdür. Puma dağ aslanı olarak bilinir. Kuzey ve Güney Amerika’da yaşar. Bu büyük ve yalnız dolaşan kedi kuzeyde Kanada’nın Yukon bölgesinden güneyde And Dağları’nın güneyine kadar oldukça geniş bir alanda yaşar.Bulunduğu çevreye uyum sağlayabilen puma Amerika kıtasındaki belli başlı her habitatta yer alır. Aşırı avlanma ve doğal yaşam alanlarındaki insan yerleşmeleri sonucu tarihi olarak bulundukları bölgelerde sayıları azalmıştır. Ancak bazı alanlarda son zamanlarda yapılan koruma çalışmaları ile popülasyonlarının arttığına rastlanmıştır.

Devamı »

Etiketler: ,

Pitbul 19. yüzyılda İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ile çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edilmiş bir köpek cinsidir. Pitbullarınlar kaslı, güçlü, çevik bir gövde yapısına sahipdirler. Eski savaş köpeklerinin genetik özelliklerini taşırlar düşmanlarıyla öldüresiye dövüşürler ve saldırgan bir yapıya sahipdirler. Ancak pitbullar iyi eğitildiği zaman yabancıların niyetini anlayabilecek kadar yetenekli, sakin, iyihuylu, itaatkar bir köpek haline gelebilir. Erkek pitbullar 44-46 cm, dişiler ise 40-42 cm büyüklükdedir. Ağırlıkları 17-20 kg arasında değişir. Pitbullar her renkde olabilir ama erkeklerin yüzde sekseni beyaz renkli dir.

Devamı »

Tırtıllar gündüz ve gece kelebeklerinin lavralarıdır. Tırtılın başının ardındaki ilk üç bölüm kelebeğin kanatlarının ve bacakların bağlandığı göğüs bölümüne dönüşür. Tırtıl kelebek olduğunda tamamen yok olur. Tırtıllar annelerini yumurtalrını bırakdıkları ağcın yapraklarını yiyerek beslenirler. Tırtıllar kelebek olacakları zaman pupa denilen kozaya girerler. Bu koza içersinde birkaç gün kaldıktan sonra ıslak kanatları olan bir kelebeğe dönüşürler. Tırtıllar 1-2 saat sonra tamamen kanatlı bir kelebek olurlar. Yaprak yiyerek beslenirler.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik