Archive for Eylül, 2009

Agacdaki sincap

Sincapların vücudunun üst kısmı açık sarıdan kırmızımsı kahverengine ve siyaha kadar değişiklik göterir. Vücutlarının alt tarafı tamamen beyaz renkli dir. Omurgalı hayvanlar dır. Kışın, kıl uçlarında siyah pigment miktarı artar. Bu sebeble kırmızı renkte olanlar, kışın daha koyu renkte görünür.

Devamı »

Kartal kanatlarını acmıs suzuluyor

Kartalların üst gagaları çengel gibi kıvrık ayakları güçlü ve keskin pençeli yırtıcı kuşlar dır. Tek eşli hayvanlardır. Yüksek yerlere yuva yaparlar. Gündüzleri avlanırlar. Kartalların ağırlığı 7 kg, kanat açıklığı ise 2,5 m kadar ulaşanları vardır.

Devamı »

Yarasalar gece avlanırlar . Çoğu yarasa böcekçildir. Meyve, çiçek özü ile beslenen yarasalarda vardır. Kuş, kertenkele, kurbağa ve balık avlayan yarasalarada rastlanmaktadır.

Yarasa kurbaga avlıyor

Devamı »

Soyu tükenmek üzere olan Mavi Balinalar için Bilim adamları, alarm verdi. Mavi Balinalar tüm zamanların en büyük hayvanı. Gezegenimizde yaşamış olan dinozorlar bile büyük. Ama insanoğlu bu hayvanların onun da sonunu getirmek üzere. İnsanlar mavi balinaları cımasızca avlandı, ve geriye sade 5 bin kadarı kaldı.

Okyanusların devi Mavi Balinalar şimdiye kadar tam olarak tartılamadı. Boyutlarından dolayı, ağırlığını ölçecek bir sistem yok. Ancak şimdiye kadar avlanan Mavi Balinalar, parçalar halinde ölçüldü, tartıldı. İşte Mavi Balinaların Byoyutları

Ağırlığı 180 ton.
Boyu 27 metre. En büyüğü 33 metreye ulaşabiliyor.
Sadece dili 2.7 ton. Yani bir fil ağırlığında.
Kalbi 600 kiloya ulaşabiliyor.
Atardamarının çapı 23 santimetre.
Yani doğmuş bebek Mavi Balina, bir su aygırı kadar.
İlk günlerde 24 saatte 90 kilo alıyor.

mavi balina

Devamı »

Tilkiler etçil memeli hayvanlardır. Büyük kulakları ve uzun kuyrukları sivri burnları vardır. Tikilerin koku alma ve işitme duygusu çok güçlüdür.

esneyen tilkiler

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik