Archive for Şubat, 2010

Evcil muhabbet kuşları çok çeşitli renklere sahiptir. Ani ve büyük oranda ısı değişimlerinden korunmalılar. İnsanlar gibi dünyayı renkli görürler. Yüksek ve ani seslerden çok korkarlar.

Devamı »

Muhabbet kuşları doğada yabani olarak yaşar. Renkleri yeşil, başları sarı ve sırtları enine siyah çizgilere sahiptir. Doğada tohumlar ile beslenirler.Boyları 17-20 cm. kadardır. Muhabbet kuşları 15-16 sene kadar yaşarlar. Bazen yaklaşık 20 sene kadar yaşadıkları da olur.

Devamı »

Büyük orman kartalı büyük bağıran kartal da biliniyor. 65 cm kadar büyüklüktedir. Kanat açıklığı yaklaşık 160 cmdir. Baş ve kanat örtü tüyleri çok koyu kahverengidir ve tezat olarak genellikle orta kahverengi kuş tüyleri vardır. Kafaları bir kartal için küçükdür. Anadolu’da kış göçmeni olarak görülmektedir. Ötüşleri, köpek gibi bir havlamadır. Ağaçlarda yaptıkları yuvalarına 1-3 yumurta bırakırlar. Nesli tükenme tehlikesi altındadır.

Devamı »

Korkusuz kedi kocaman rottweiler cinsi köpeğe saldırıyor ve köpeği dövüyor adeta köpek korkudan kaçacak yer arıyor insanlar köpeği kedinin elinden zor alıyorlar. izleyin ve görün…

Devamı »

Büyük, et, leş yiyici bir hayvandır. Kanatlarını sığ bir ‘V’ oluşturacak şekilde hafifçe yukarı kaldırarak süzülürler. Rengi açık kahverengi kafaları ise kısa ve açık renkli, kuyruğu çok kısa ve kare şeklindedir. Kanatları uzun, geniş, parmaklı, firar hattı ombeli ve ‘S’ şeklindedir. Üst tarafları açık karamela kahverenge sahiptir. Uçuş telekleri daha koyu, kanat altı ise iki renk tonundadır ve kanat örtü tüyleri boyunca daha açık çizgiler bulunur. Genç kızıl akbabalar daha parlak kahverengidir ve uçuş telekleri erişkinlerin yıpranmış teleklerinden daha pürüzsüzdür. Kayalık alanlarda gruplar halinde yaşarlar. Tarım ilaçları ve kurt zehirlemesi nediniyle Türkiye’deki en nadir canlı türlerinden biri dir.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik