Archive for Temmuz, 2010

Baykuşların başları büyük ve tüylüdür. Kuyrukları kısa, kanatları ise enli ve uzundur. Bir kısmının kanat açıklığı, bir adam boyuna kadar ulaşır. Baykuşların serçe kadar küçük olanları da vardır. Gagaları kıvrık, pençeleri keskin kanca tırnaklı ve döner parmaklıdır. Kuvvetli pençeleri vardır.

Devamı »

Koyunlar bitkisel besinlerle beslenir ve sürü oluşturma eğilimleri çok yüksektir ve sürü halinde gezereler. Sütünden, etinden, yününden yararlanılan uysal bir hayvanlardır.

Devamı »

Kirpiler genellikle solucan, sümüklüböcek, böcek, kurbağa, nadiren küçük fare ve yılan yavrularını yerler. İnsanların dayanabildiği tetanus zehiri miktarının 7 bin katına dayanıklı dırlar. Çok zehirli bazı yılan ve böcek kolaylıkla avlayıp yerler. Ama engerek yılanı zehiri gibi bazı zehirlere karşı da dayanıksızdır.

Arı sokmasından kaynaklanan sıvı zehrin eklem iltihabını tedavi etmeye ve hatta önlemeye yardımcı oluyor. yapılan araştırmalarda arı zehrinin eklem iltihabına yol açan eklemlerdeki zararlı iltihabı kontrol edebildiğini tespit edildi. Arı zehri vücutta iltihabı düzenleyen doğal hormonları artıran moleküller içeriyor.


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik