Archive for Ocak, 2011

Kunduzların yaptıkların içleri çok soğuk havalarda bile sıcak dır. Ağaçlarla baraj yapıp suların gidişini engeller küçük bir baraj oluştururlar. Bu barajları genellikle ağaçlardan va dallarından oluşur. Ağaçları ön dişleri ile kemirerek keserler.

Devamı »

Küçük kuğular ördekgiller ailesine ait küçük bir kuğu türü dür.

Boyları Kuğular içinde 115-146 cm ve 170-195 cm kanat açıklığıyla en küçük olanları dır. Ağırlıkları 4-9.5 kg arasında değişir. Yumurta ile çoğalırlar. Dişiler sulak yerlerin yanına bitkilerden yaptıkları yuvalarına 4 ila 7 yumurta bırakırlar.

Yuvayı erke kuğu ve dişi kuğu birlikte yaparlar ve etrafındaki geniş bir bölgeyi korurlar. Yaşamları boyunca çift kalırlar ve yavruları kış boyunca aileyle birlikte kalır.

Sesleri yüksek, kaz sesi şeklindedir. Genel olarak yüzerken sucul bitkileri yerler. Yılın geri kalan zamanlarında ekili alanlardaki tohumları da yerler.

Devamı »

Firavun fareleri yılanın saldırılarından hızla kaçıp ataklarını savuşturur ve sonunda yılanın üstüne atlayarak ensesinden yakalar. Derisi ve postu kalın, zehre dayanıklıda onu korur. Firavunlar zamanında firavun faresi Mısırlılar için kutsal hayvanlardı. Piramitlerde bu hayvanın bazı mumyalarına rastlanmaktadır.

Devamı »

Etiketler:

Elektrik üreten yılan balığı sıradışı bir balık türü dür. Bu yeteneklerini hem avlanırken hem de kendilerini savunmada kullanılanırlar. Elektrikli yılan balıkları Güney Amerika’nın kuzey doğusundaki Amazonlar ve Orinoco bölgelerinde, çamurlu ve oksijeni az tatlı sularda yaşarlar. Asıl yılan balığı gibi silindirik uzun bir vücuda sahiptir. Anal yüzgeci hemen hemen tüm vücut boyunca ilerler ve kuyruk ucunda biter. Sırt- kuyruk ve karın yüzgeci yoktur. Boyu 2.5 metreyi bulabilirken ağırlığı 20 kg’a kadar ulaşa bilir. Geniş, oval ve yassı olan kafası heybetli bir ağız taşır. Renk, griden kahverengimsi boz renge kadar uzanır. Ağız boşluğundaki özel bir kan damarından oksijen alır ve ortalama her on dakikada bir su yüzeyinde hava solur. Bir elektrikli yılan balığı 500 voltluk bir gerilim, 500 wattlık elektrik üretebilir.

Devamı »

Firavun farelerini boyu kuyruğu ile birlikte 1 metre dir. Çok hareketlidir ve korkunç bir hasım bir hayvan dır. İnatçıdır ve avını alt edinyece kadar bırakmaz. Kobra yılanının e çekindiği en bilinen düşmanı olan firavun faresi kobra ile karşılaşmaktan hiç korkmaz. Bu mücadeleden de genel olarak galip çıkar.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik