Archive for Eylül, 2011

Yusufçuk böcekleri hiçbir yere konmadan 100 km yol katedebilirler. Çiftleşme zamanında 15-35 km süratle bataklık üzerinde uçarlar. Kanadının yarısı kesilse de yine uçmaya devam ederler.

Devamı »

Pirelerin bacakları 2,5 mm olmasına rağmen bir zıplayışta bir masanın bir tarafından diğer tarafına atlayabilirler. Düşünsenize bir olimpiyat sporcusu aynı şekilde bir gösteri yapabilseydi bir zıplayışta 215 m uzun atlayacak veya 130 m yüksek sıçrayabilirdi..

Devamı »

Etiketler: , ,

Zürafalar Kenya’nın 8 bölgesinde yaşar ve haftada ortalama 230 kg bitki tüketirler. Günde 5 dakikalık kestirmelerle 1/ 2 saat uyuyorlar onlar kestirirken sarıgagalı sığırkakan onları tehlikelere karşı ikaz eder. Zürafalar 3-4 günde bir su içer. Kafalarını ani kaldırdıklarında kafaları dönmez ve saatte 55 km hız yaparlar.

Devamı »

Akrepler iki gün boyunca hiç hava almadan su altında kalabilir. 3 sene hiçbir şey yemeden hayatta kalabilirler. Radyasyona dirençlidir. Zehir oranı arttıkça radyasyona direnci dahada artar. Kanları beyaz renktedir. Derin dondurucuda 24 saat kaldıktan sonra bile canlılığını sürdürür. Akreblerin zehirinden antinükleer aşı üretilir. Bu serum atom bombardımanının yol açtığı yaraların kapanıp, hücrelerin yeniden üremelerine imkan sağlıyor.

Devamı »

Karıncaların bacaklarında sık kıllardan oluşan tarak vardır. Bu tarakla antenlerini temizler. Kursaklarında besin taşırlar. Aç bir karınca ile karşılaştığında kursağındaki besinle arkadaşını beslerler. Buna trofalazi denmektedir. Karınca yuvalarında dadı karıncalar vardır. Bu dadı karıncalar kraliçe tarafından kendilerine emanet edilen larvaları havalandırır ve bakarlar. Karıncalarda soğuk havada kullanmak üzere % 10 gliserol vardır.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik