Archive for Ekim, 2011

Köpeklerin toplam 42 dişi vardır. Bu dişlerle yiyeceklerini, özellikle yan dişleriyle de kemikleri rahatlıkla ufalayıp öğütebilirler. Bununla beraber, köpekler gözlerindeki özel bir yaratılış sayesinde karanlıkta insanlardan çok daha iyi görürler. Hareketli bir cisimi çok daha uzaktan algılayabilirler.

Devamı »

Kediler yüksek bir yerden atıldığında sırtüstü atıldığında hemen kuyruğunun yardımıyla ayaklarının üzerine düşecek şekilde dönerler. Bir kedi 100 m den atıldığında 4 ayağını paraşüt gibi açar ve zararsız yere düşer. 100 metreden düşüş ile 32.kattan düşüş arasında hiç bir fark yoktur. Ama 7.kattan atılan kedi frenleme sistemine geçemeden düştüğü için zarar görür öle bilir.

Devamı »

Her örümceğin hiç öğretilmemesine rağmen hangi şekilde ağ yapacağını bilir ve her örümcek türünün kendine has olan bir ağ şekli vardır. Örümceğin ağı ipeksi telcikleri iplik halinde salgılandığı anda havanın etkisiyle katılaşan albüminsi bir proteindir. Bizim görüdüğümüz her iplik aslında birçok iplikçiğin birleşmesinden oluşur. Bu ipliklerin çapı 0,03 mikrondan fazla değildir. Örümcekler ağı kurarlar ve ipin ucunu tutarak pusuda beklerler. Örümceklere ağ kurarak avlanmayı örümceklere kim öğretti. Bu şüphesiz yüce ALLAH’ ın bir lutfu.
Bazı örümcek türlerinin zehirleri hafifletilerek epilepsi, felç ve erken bunama gibi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Devamı »

Bir bekçi köpeği tehlike anlarında böylesine vahşi olurki kendi vücudundan 5-6 kat büyük bir canlıyı etkisiz hale getirebilir. Ancak, çok ilginçki bu köpekler sahiplerine hiç zarar vermezler.

Devamı »

Köpekler kakaolu ürünlere duyarlı dır. Gerçek çikolata köpeklerin kalbini ve sinir sitemini olumsuz şekilde etkileyerek köpekleri öldürebilir.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik