Alman Kurt Köpeği veya Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpekleri veya Alman Kurt Köpekleri’nin boyları 55 ile 65 santimetre arasında değişmektedir. Ağırlıkları ise 22 ve 40 kilogram arasında değişir. Amerikan Kennel Klübü standartlarına göre; ideal boyları 63 santimetredir. Alnı kubbe şeklindedir, burnu uzun, kesik ve siyah renkte dir. Çenesi güçlü olduğundan, keskin ısırışlara sahiptir. Gözleri orta büyüklükte kahverengidir. Neşeli, zeki, ve kendinden emin bakışları vardır. Kulakları geniş ve dik, önde ve birbirine paraleldir. Boynu uzundur, ve kaldırp indirerek hareket esnasında hızını ayarlarlar. Kuyrukları uzun ve tüylüdür.

Alman Kurt köpeklerinin çeşitli renklere sahip olanları vardır, genellikle sarımsı kahverengi siyah ve kırmızı siyah renklerde olur. Nadir olarak tümü siyah ve tümü beyaz renklere sahip olanlarda vardır.
Alman kurt köpekleri özellikli bir zeka yapısına sahiptir bu özellikleri oldukça bilinir. Alman kurt kpekleri, Border Coolie ve finolardan sonra en zeki üçüncü köpek ırkıdır.

Alman Çoban Köpekleri oldukça aktiftir, ırk standartlarına göre oldukça kendin emin bir yapıya sahiptir. Eğitilmeye heveslidirler ve görevlerini gönüllü olarak yaparlar. Çok vefalı ve sahibine karşı sevecendirler. Eğer sosyalize edilmezse insanlara karşı saldırganlaşabilirler. Soğuk bir karaktere sahip olan kişileri dahi kendine çekebilir ve yabancılara karşı sevecendir. Oldukça itaatkar ve kafası kolay kolay karışmayacak karakterdedirler.
Alman Çoban Köpeklerinin ortalama ömrü 11-12 yıl kadar dır.

Alman Çoban Köpekleri’nin yakın akrabaları ile çiftleşmelerinden meydana gelen yeni yavrularda bazı genetik hastalıklara rastlanmaktadır.Bunların en sık görüleni kalça ve dirsek çıkılarıdır. Bunlar köpeğin geri kalan yaşamını ağrı çekerek yaşamasına ve kireçlenmeye neden olur. Diğer önemli bir hastalık ise yüzükoyun yatmaktan kaynaklanan kulak enfeksiyonlarıdır.
Alman Çoban köpekleri çok çeşitli alanlarda değişik görevlerde bulunabilirler. Çoğunlukla polis köpeği olarak kullunılırlar çünkü keskin burunları sayesinde patlayıcı, uyuşturucu ve ceset gibi unsurları kolayca birbirinden ayırabilirler ve tespit edebilirler. Ayrıca askerler tarafından olarak binlerce çoban köpeği kullanılmaktadır. Askerleri bir tuzak ya da düşmana karşı uyarırlar. Ayrıca bu köpekler paraşütten ya da uçaktan atlama konusunda eğitim alırlar.Alman Çoban Köpekleri, görevlerini yaparken ne olursa olsun dikkatleri dağılmaz ve büyük bir ciddiyetle işlerine odaklanırlar.

alman kurt kopegi

Alman kurt köpeği alman çoban köpeği köpek türleri köpek ırkları resimleri resim resimler


  1. malatyalı seçkin
    Ağustos 4th, 2010 at 14:25
    Reply | Quote | #1

    Ben malatya merkezden seçkin kurt köpeklerine öyle çok ilgim varki yani söylenecek anlatılacak gibi deyil yani anlatılmaz yaşanır diyeyim kısaca şuan elimde 1 çift k9 düşük bel sembırlent kurt var ayriyeten 4 tanede 1 haftalık yavrular var ilgilenenlere duyrulur satılık ama iyi bakacaksa tabi sAnSaR VEYa seçkin msn faklan kullanmıyorum o sitede görüşürüz resimlerini gösteririm gerekirse msn ayarlar videosunu gösteririm…

Konuyla ilgili sorularınızı ve bilgilerinizi aşağıdaki formu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

araba resimleri oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler hayvan resimleri