Golden Retriever

Golden Retriever, oldukça bilinen bir köpek ırkıdır. Aslen avda vurulan kuşları bulup getirmek için kullanılmaktadırlar. Ayrıca en sık rastlanan aile köpeklerinden biri dir. Çok hoşgörülü ve uğraşması çok kolaydır. Sahiplerinden de çok fazla beklentileri yoktur. Düzenli olarak yemek verildiği, egzersiz yaptırıldığı ve veteriner kontolüne götürüldüğü sürece başka bir ihtiyacı olmaz. Golden Retriever’lar genellikle insanlarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşır. Tipik olarak korktuklarında havlarlar ama arkadaş canlısı olmaları iyi birer bekçi köpeği olmalarını engellemektedir. Golden Retriever’lar özellikle insanlarla iyi anlaştıkları ve çok sosyal oldukları için tercih edililen köpek türleri dir. Bu sebeden dolayı sıklıkla rehber köpek olarak eğitilirler. Çok sabırlıdırlar ve çocuklarla oldukça iyi anlaşan bir köpek ırkıdır. Bebek bakıcılığı bile yapabilirler. Körlerede yardımcı köpek olarak eğitilen bir köpek cinsi dir.

Golden Retrieverlar hareketli, uysal, iyi huylu, duygulu ve sevimli bir köpek cinsi dir. Çocuklara, hatta bebeklere karşı çok sabırlı ve naziktirler.

Golden Retrieverlerin Yetenekleri

Sağlam ve güçlü, koku alma duyusu gelişmiştir. Bataklıkta avlanabilirler. Avı bulur ve getirirler. Toprakta ve suda gayet iyi çalışırlar. İyi huylu olduğu için insana eşlik eden köpek olarak da değerlidir ve aile hayatına uyum sağlarlar. İnsan canlısı köpekler dir.

Golden Retrieverlerin Kökeni

Bu cins muhtemelen 19. yüzyılın ortalarında İngiltere’yi ziyaret eden bir Rus sirkine mensup türü bilinmeyen altın tüylü köpeklerin bloodhound ile çifleştirilmesiyle geliştirilmiş bir köpek cinsi dir.

golden retriever

Golden Retriever Köpek hayvan resimleri resim resimler


No comments yet.
Konuyla ilgili sorularınızı ve bilgilerinizi aşağıdaki formu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

araba resimleri oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler hayvan resimleri