Akrep Kategorisi

Akrepler iki gün boyunca hiç hava almadan su altında kalabilir. 3 sene hiçbir şey yemeden hayatta kalabilirler. Radyasyona dirençlidir. Zehir oranı arttıkça radyasyona direnci dahada artar. Kanları beyaz renktedir. Derin dondurucuda 24 saat kaldıktan sonra bile canlılığını sürdürür. Akreblerin zehirinden antinükleer aşı üretilir. Bu serum atom bombardımanının yol açtığı yaraların kapanıp, hücrelerin yeniden üremelerine imkan sağlıyor.

Devamı »

Gövdede önden arkaya doğru büyüklükleri artan, uçları çift çengelli dört çift yürüme bacağı yeralır. Gövdeye bağlı karın kısmı ise 7 geniş halkadan oluşmuş, alt yüzeyinde birinci halkada kapaklı bir adet cinsiyet açıklığı, ikinci halkada dokunum ve iz bulma görevi yapan bir çift tarak organı, 3, 4, 5 ve 6. halkalarda “kitap trakeleri” adını alan solunum organına ait birer çift olmak üzere toplam dört çift solunum deliği (stigma) yeralır.

akrep

Devamı »

Akrepler yalnız yaşamayı sever. Yassı halkalardan teşekkül eden vücutları başla kaynaşmış bir gövde, karın ve kuyruk (telson) olmak üzere üç bölümden oluşur.

akrep yavrularayla

Devamı »

Akreplerin boyları 2 cm ile 15 cm arasında değişmektedir.

akrep resimleri

Devamı »

Akrepler Kurumuş ağaç kabuklarının altında,duvar yarıklarının içinde,kayaların altında,kendi kazdıkları yuvalarda yaşarlar. Akrepler karlı bölgeleri sevmezler ve karlı bölgelerde rastlamak pek mümkün değildir.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik