At Kategorisi

Atlarda, diğer hayvanlarda olduğu gibi köprücük kemiği bulunmaz. Bu özellik atların daha büyük adım atabilmesini sağlar. Ayrıca atların bacaklarında hızlandıkça harcadıkları kuvveti düşüren buna karşın hareket edebilme yeteneklerini artıran bir kemik-kas mekanizması vardır. Bu mekanizmanın çalışmasını arabalardaki vites sistemine benzer.

Devamı »

Colde beyaz arap atı

Arap atları zeki, çevresiyle iyi ilişkili ve hassastır. Kolay öğrenirler, sahiplerinden sevgi gördükleri zaman buna çok iyi karşılık verirler. Bu özellikleri onları hem evcil hem vahşi yapar. Çünkü düzensiz veya gereğinden fazla tekrarlanan eğitim Arap atlarını çok hırçınlaştırabilir.

Arap atları dünyanın en eski ırkı ya da en eski ırklarından biridir. Günümüzdeki oryantal kökenli Arap atları, Arabistan Yarımadası’nda bulunan MÖ 2500′lü yıllardan kalma mağara resimlerindeki at figürleriyle aynıdır. Benzer yapıdaki at figürlerine bütün Anadolu, Kafkaslar ve Mezopotamya’daki mağara resimlerinde de rastlanmaktadır.

Devamı »

Atlar 40ila 60 sene arasında  yaşarlar. Bazı kısraklar 25 yaşına kadar doğurur.Atlarda  gebelik on bir ay sürer ve doğan yavrunun gözleri açık tır ve birkaç dakika sonra ayağa kalkarak annesini takibe başlar.

Dortnala kosan at

Devamı »

Atlar küçük başlı ve kısa kulaklıdır. Yelesi ve kuyruk ucu uzun kıllıdır. ATların Ömrü 40 ila 60 sene arasında değişir.

at resim

Devamı »

Atlar tek tırnaklılar takımının, Atgiller ailesinden bir memelidir. Atın erkeğine aygır, dişisine kısrak, yavrusuna tay, yumurtaları çıkarılmış, iğdiş edilmiş olana da beygir denilmektedir.

at resimleri

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik