Böcek Kategorisi

Ateş böceklerinde pardoksin denilen zehirli bir madde var dır. Bu madde okadar kuvvetlidirki dört ateş böceğinin zehiri bir litre suya karıştırılıp, köpek balığına verilirse önce onu sarhoş ederek hırpalamakta ve sonunda felç eder.

Devamı »

Yusufçuk böcekleri hiçbir yere konmadan 100 km yol katedebilirler. Çiftleşme zamanında 15-35 km süratle bataklık üzerinde uçarlar. Kanadının yarısı kesilse de yine uçmaya devam ederler.

Devamı »

Pirelerin bacakları 2,5 mm olmasına rağmen bir zıplayışta bir masanın bir tarafından diğer tarafına atlayabilirler. Düşünsenize bir olimpiyat sporcusu aynı şekilde bir gösteri yapabilseydi bir zıplayışta 215 m uzun atlayacak veya 130 m yüksek sıçrayabilirdi..

Devamı »

Etiketler: , ,

Karıncaların bacaklarında sık kıllardan oluşan tarak vardır. Bu tarakla antenlerini temizler. Kursaklarında besin taşırlar. Aç bir karınca ile karşılaştığında kursağındaki besinle arkadaşını beslerler. Buna trofalazi denmektedir. Karınca yuvalarında dadı karıncalar vardır. Bu dadı karıncalar kraliçe tarafından kendilerine emanet edilen larvaları havalandırır ve bakarlar. Karıncalarda soğuk havada kullanmak üzere % 10 gliserol vardır.

Devamı »

Çekirgeler birkere sıçradıklarında vücut uzunluklarının 20 katı mesafe alırlar. Bu bir insanın 3 adım da 100 metre yol gitmesi gibidir.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik