Eşek Kategorisi

Evcil eşeğin birçok türü bulunur. Bunları şöyle sıraşaya biliriz Boz eşek, Kıbrıs eşeği, Puvatya eşeği, Cezayir Eşeği, Habeşistan Eşeği, vb…

esek

Devamı »

Eşekler dayanıklı ve azla yetinir bir hayvan olduklarından binlerce yıldan beri ev ve çiftlik hizmetlerinde kullanılır ve yük ve insan taşınır. Bütün dünyada 40, Türkiye’de de 1 milyondan fazla eşek bulunur.

esek resimleri

Devamı »

Eşeklerin inatçı olduklarına yönde olumsuz inanç, gerçekte sahiplerinin bu hayvanların oldukça gelişmiş kendini koruma dürtülerini yanlış anlamalarından kaynaklanmaktadır. Bir eşeğe, zorlayarak veya korkutarak, kendi yararına olmadığına inandığı bir işi yaptırmaya çalışmak oldukça zor bir iştir.

kavga eden esekler

Devamı »

Ülkemizde eşekler genellikle yük taşımak için kullanılır. Eşekler eskiden hemen hemen tüm bölgelerimizde beslenirken şu anda eşek besleyenlerin sayısı oldukça azalmıştır.  Eşekler eskiden kervanların önünde ilerlermiş çünkü eşekler yolun en düzgün koşullarında ilerler ve dibini görmedikleri suda ilerlemezlermiş.

Devamı »

Eşekler oldukça zeki hayvanlardır. Eşekler bir işin kendi yararına olmadığını düşünürse, eşeklere o işi yaptırmak oldukça zordur. (Eşeklerin inatçı olmalarının aslı budur.)

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik