Fil Kategorisi

Kara memelilerinin en büyük kara hayvanı olan filler zıplayamayan tek canlılar dır.

Devamı »

Etiketler: , , ,

Filler 610 gün gebelik süresi ile en uzun gebelik süresi geçiren hayvanlar dır. Bu gebelik süresi Afrika filinde ise yaklaşık 2 ay daha uzundur. Hindistan filinde 8-12 yaşında cinsel olgunluğa erişerek döl verebildiği halde, Afrika filinde bu süre 14 yılı bulabilmekteidr. Filler de insanlar gibi çiftleşirler.

Devamı »

Filler Memelilerin hortumlular ailesinden bugün karada yaşayan hayvanların en iri ve en kuvvetlisi olan hayvan dır. Otçul hayvanlardandır. Vücudunun ağırlığı ortalama olarak 3.4 bin kilo kadardır. Fillerin 5 metre yükseklikde olanları vardır. Burunları, hortum şeklinde uzanmıştır. El hizmeti gören bu hortumu ile yiyeceklerini ağzına götürürler. Çok kuvvetli olan hortumu ile büyük ağaçları devirebildiği gibi bir korunma vasıtası olarak da kullanırlar. Ama asıl korunma organları, iki metre kadar uzun olan ve yaklaşık olarak 100 kilo olan iki azı dişidir.

Devamı »

Fillerde hamilelik süresi Asya fillerinde ortalama 610 gün kadar , Afrika fillerinde ise yaklaşık 2 ay daha uzun sürer. Hindistan filinde 8-12 yaşında cinsel olgunluğa erişerek üreye bildiği halde, Afrika filinde bu süre 14 yılı bulmaktadır.

Devamı »

Fillerin Asya fili ve Afrika fili olmak üzere günümüzde varlığını sürdüren iki türü bulunmaktadır.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik