Kaplumbağa Kategorisi

Kaplumbağalar omvivor yani etçil ve otçul beslenen hayvanlar dır. Kaplumbağamıza otçul ve hayvansal yemler vermelisiniz. Genç kaplumbağalara bir yaşına kadar protein ağırlıklı hayvansal yemlerle beslemeliyiz. Ama mutlaka iki proteinide kaplumbağamızın alması lazım. Bunun için kapumbağanızı hazır yemlerle besliyorsanız eğer bitkisel ve hayvansal kaynaklı yemler vermelisiniz. Ayrıca bununla beraber bazı yeşil sebze ve meyveleride çok severler marul, kıvırcık, elma, muz gibi…

Kaplumbağnızın hayvansal protein almasını isterseniz haşlanmış yumurta akı, haşlanmış kıyma, yaşsız ve tuzsuz haşlanmış tavuk verebilirsiniz. 2 – 3 yaşına erişmiş yetişkin kaplumbalarıda gün aşırı beslemelisiniz. Her gün aşırı bir şekilde beslerseniz kaplumbağanız obezite problemiyle karşılaşa bilir.

Devamı »

Yeşil kaplumbağa deniz kaplubağasıdır. Sert kabuklu kaplumbalar içersinde 1-1,5 metreye varan uzunlukları ile en büyük kaplumabağa türüdür.

Devamı »

Caretta caretta yani sini kaplumbağaları denizde yaşarlar. Yumurtlama dönemi haricinde karaya hiç çıkmazlar.

Devamı »

Kaplumbağa çok sert ve kemiksi bir kabuk içinde yaşayan, ağır yürüyüşlü, dört ayaklı, sürüngen hayvanların hepsinin ortak adıdır.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik