Kedi Kategorisi

Dünyada bilinen tüysüz üç kedi türünden biridir. Doğduklarında vücutları kısa olsa tüylerle kaplıdır. Ancak büyüdükçe bu tüylerde tamamen dökülür tüysüz kalırlar.

Devamı »

Etiketler: , , ,

Kediler yüksek bir yerden atıldığında sırtüstü atıldığında hemen kuyruğunun yardımıyla ayaklarının üzerine düşecek şekilde dönerler. Bir kedi 100 m den atıldığında 4 ayağını paraşüt gibi açar ve zararsız yere düşer. 100 metreden düşüş ile 32.kattan düşüş arasında hiç bir fark yoktur. Ama 7.kattan atılan kedi frenleme sistemine geçemeden düştüğü için zarar görür öle bilir.

Devamı »

Kedilerin tüylerinin kesilmesi traş yöntemi ile veterinerler ve pet kuaförlerinde yaptırılabilir. Genellikle kedilerin traş işlemi anestezi veya sakinleştirici bazı ilaçlar kullanılarak yapılmalı dır. Çünkü kediler tıraş makinasının sesinden ve titreşiminde rahatsız olup tepki veriller. Duydukları rahatsızlıktan dolayı hareket ederler buda kazalara neden olabilir. Kullanılan ilaçlar sakinleştirici ilaçlar olup tıraş işlemi bittikden sonra ikinci bir enjeksiyonla kedi uyandırılır. Kedinin tüyleri sahibinin isteğine bağlı olarak gövde tüyleri kesildikten sonra daha güzel bir görüntü olması için kafa ve kuyruk bölümünde tüy bırakılabiliyor.

Kedilerde traş işlemi genellikle yaz aylarında terhih ediliyor. Çünkü bahar ayından sonra tüy değişim zamanı geliyor ve kedimiz tüy dökmeye başlıyorlar. Kedilerin tıraş edilmesi ile özellikle uzun tüylü kedilerin yaz sıcaklarında rahat etmesini ve evlerimizin tüy olamamasını sağlıyoruz. Kediler traş edilip tüyleri uzadıktan altı ay sonra tüy dökülmesi görünmez. Kediniz kendini taratmıyosa rahatsız oluyorsa eğer uzun tüylü kedilerde topaklar oluşur ve bu topaklar deride yaralanmalara neden oluyor. Bu yaraların tedavisi için mutlaka tıraş edilmesi gerekir.

Birman kedisi, ayak ve kulakları beyaz hareli, gözleri mavi bir kedi dir. Birman’ın uzun tüylerini hep iyi durumda tutabilmek için çok sık rbakım yapılması gerekir. Birman kedilerinin gözleri ve hayranlık uyandıran yüz ifadesi onları evcil ve vahşi kedilerden ayırır.

Birman kedilerinin gözleri yuvarlak ve dış kenarları hafifçe yukarı kalkıktır. Vücutları uzun ve iyi gelişmiştir. Bacakları orta uzunlukta ve kalındır. Patileri geniş, yuvarlak ve sağlamdır. Kuyruğu bedeniyle orantılı ve orta uzunluktadır. Tüyleri uzunca ve ipeksi bir dokudadır. Boynununu süsleyen yaka gibi uzun tüyleri vardır. Karın bölgesinde tüyleri hafifçe dalgalıdır. Ayrıca geniş, yuvarlak ve güçlü bir kafası, dolgun yanakları, yuvarlak bir burnu, sağlam ve iyi gelişmiş bir çenesi vardır.

Devamı »

Etiketler: , ,

Kediye yılbaşı için özel kıyafetler giydirmişler komik görünüyor.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik