Kuş Kategorisi

Büyük kartallar avlarına çok hızlı bir dalışla çarparlar. Bu dalış esnsında esnasında saatte yaklaşık 322 km. hız yaparlar. Örneğin kel kartalın avına vuruş hızı, yivli bir tüfek mermisine kıyasla iki kat daha güçlüdür.

Devamı »

Etiketler:

 • Dalmaçya pelikanlarının boyu 1.60-1.80 m, kanat açıklığı 2.90-3.40 m dir. Bu pelikan türü Güneydoğu Avrupa ve Orta Asya’da yaşar. Yaşam alanları sulak ve otlak arazilerdir. Pelikan türlerinin en irisi olan bu kuş türü bir zamanlar Tuna kıyılarında milyonlarca sayıdaydı. Ama bugün, 1500’den az kaldığı tahmin edilmektedir. Bunun sebebi kuşların yaşam bölgelerinin insanlar tarafında sanayi alanlarına çevrilmesidir.

  Devamı »

  Bu kartallar Filipin balta girmemiş ormanlarında yaşarlar. Bu kartal kanatlarını açıldığında 2 m’yi bulur. Çok başarılı bir avcı dır. Maymun yiyen kartal olarak bilinen bu kartal en çok yaşadığı bölgedeki maymunları avlarlar. Yuvalarını yüksek ağaçların tepelerine yaparlar. Dişi, kartal 2 veya üç yumurta yapar ve kuluçka süresince erkek kartal tarafından beslenir. Yavrular uzun süre anne ve baba tarafından beslenirler. En büyük düşmanları insanlardır. Filipin kartalların sayısı kaçak avlanma nedeniyle 500’e kadar düşmüştür. Filipin Kartalı Her ne kadar yasalar tarafından korunsalar da, güzelliğiyle görenleri büyüleyen kartallar, yemek olmak için çiftçiler tarafından sık sık avlanıyor

  Devamı »

  Muhabbet kuşumuz yumurta yapmadan önce mutlaka folluğa kum, talaş gibi meteryaller koymalıyız. Çünkü yumurtaların birbirine çarpıp kırılılabilir bunu kum ve talaş benzeri meteryaller engeller. Bunun yanı sıra yumurtları çok sık kontrol etmemeyin çünkü muhabbet kuşları çok sitresli hayvanlardır. Kuluçkaya yatmayabilirler ya da yumurtayı ağızlarıyla folluktan dışarı atarak kırılmasına neden olabilirler. Bu yüzden sessiz bi ortam sağlamak gerekir hatta mümkünse altlarını çok sık temizlememeliyiz ve yem verirken çok dikkatli olmamız gerkiyor. Çünkü muhabbet kuşlarının en çok sitresli oldukları dönem yumurta üzerine kuluçkaya yattıkları dönemdir. Bu dönemde kuşlarımızı bol yemle besliyelimki yeterli gıdayı temin edebilsiler.
  Devamı »

  Muhabbet kuşları papağanlardan daha iyi konuşmayı öğrenebilir diyebiliriz. Eğer çok uğraşırsanız yüzlerce kelime öğrenebilir ve sorulara cevap verebilir ve çok cümleyi bir arada kullanabilirler. Muhabbet kuşlarını bu hale getire bilmek için çok küçük yavru iken almanız gerekir. Yani yuvadan dışarı çıkıp anne ve baba yardımı olmadan beslenmeye başladığı zaman ayımanız gerekir. Çünkü diğer kuşlarla beraber kalıp çok fazla kuş sesi duyarsa konuşma yeteneğini kaybeder ama daha önce kuş sesi duymamışsa insan sesiyle haşır neşir olursa çok güzel kelimeler öğrenirler. Bununla beraber bir çok kelimeyi sık, sık söylemek gerekir özellikle babacık, canım, annecik gibi tek heceli ve iki heceli kelimelerle başlamak gerekir. Bir iki kelime öğrendikden sonra zaten gerisi gelir. Muhabbet kuşlarına soruya karşılık cevap verme veya cümle kurmayı öğretmek isterseniz geceleri ışığı kapatırken iyigeceler saah kuşunuzla karşılaştığınızdada günaydın diyorsunuz. Ama u kelimeleri gün içersinde bir daha kulanmamalısınız daha sonra göreceksinizki kuşunuz siz ışığı kapattığınızda size iyi geceler karşılaştığınızdada size günaydın diyecek.

  
  araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik