Deve Kuşu Kategorisi

Erkek deve kuşları cinsel erişginliğe 2 ila 4 yaşları 1.8-2.7 m, dişi deve kuşları ise 1.7 -2 m yüksekliğe ulaşınca girerler. Hayatının ilk yıllarında civcivler her ay 25 cm kadar büyür. Bir yıl sonunda yavru devekuşları 45 kg ağırlığa ulaşnmaktadır.

deve kusu ve yavrulara

Devamı »

Deve kuşları genellikle, 90 ile 130 kg arasında ağırlıkları değişir, bazı erkek deve kuşlarının ağırlıkları 155 kg’ye kadar çıkmaktadır. Erişkin erkeklerin tüyleri, çoğunlukla siyahtır, kanatlar ve kuyruklarının bazı yerleri beyaz renkte dir. Dişiler ve genç erkekler, grimsi kahverengi renktedir. Kanatlar, erkekler tarafından çiftleşme gösterilerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu kanatlar civcivler için gölge sağlar.

Deve kuşlarının tüyleri yumuşaktır ve yalıtım görevini sağlarlar. Parmakların her ikisinde pençeleri bulunur. Deve kuşunun kuvvetli bacakları tüy yoktur. Kuş, bir toynağa benzeyen daha büyük olanıyla iki ayak parmağı üzerinde durur. Bu koşmaya yardım ettiği düşünülen deve kuşlarına özgü bir adaptasyondur. Kalın siyah kirpikleriyle gözleri vardır. Deve kuşları bütün kara hayvanları içerisinde en büyük gözlere sahiptir. Deve kuşlarının dışında hiç bir kuşta idrar kesesi bulunmaz.

kosan deve kusu

Devamı »

Deve kuşları deve kuşugiller ailesinden Afrika’ya özgü uçamayan bir kuş türleri dir.

Struthionidae ailesi ve Struthia cinsinin tek ferdi dir. Devekuşları, kuşlar içerisindeki en büyük canlı olduğu düşünülür ve dünyanın her yerinde yetiştirilmekte dirler. Uzun bir boyun ve bacaklar ile 65 km civarında hıza ulaşa bilirler. Kuşun bilimsel ismi Yunanca’da “serçe devesi” anlamına gelir.

deve kusu

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik