Kartal Kategorisi

Büyük kartallar avlarına çok hızlı bir dalışla çarparlar. Bu dalış esnsında esnasında saatte yaklaşık 322 km. hız yaparlar. Örneğin kel kartalın avına vuruş hızı, yivli bir tüfek mermisine kıyasla iki kat daha güçlüdür.

Devamı »

Etiketler:

Bu kartallar Filipin balta girmemiş ormanlarında yaşarlar. Bu kartal kanatlarını açıldığında 2 m’yi bulur. Çok başarılı bir avcı dır. Maymun yiyen kartal olarak bilinen bu kartal en çok yaşadığı bölgedeki maymunları avlarlar. Yuvalarını yüksek ağaçların tepelerine yaparlar. Dişi, kartal 2 veya üç yumurta yapar ve kuluçka süresince erkek kartal tarafından beslenir. Yavrular uzun süre anne ve baba tarafından beslenirler. En büyük düşmanları insanlardır. Filipin kartalların sayısı kaçak avlanma nedeniyle 500’e kadar düşmüştür. Filipin Kartalı Her ne kadar yasalar tarafından korunsalar da, güzelliğiyle görenleri büyüleyen kartallar, yemek olmak için çiftçiler tarafından sık sık avlanıyor

Devamı »

Kalın kanatlı, yuvarlağımsı köşeli kuyruklu bir kartaldır. Kaya kartallarından küçüktürler. Çok çeşitli yerlerde bulunabilirler. Ormanlık ve çoğunlukla kayalık dağalarda yaşarlar. Kışın daha açık arazilerde görünürler. Yarı çöl, bozkır, Akdeniz tipi ormanlar, makiler ve çayırlarda yaşarlar. Yuvasını yüksek ve manzaraya hakim kayalıklara yaparlar.

Devamı »

Büyük orman kartalı daha geniş kanatlı ve yedi parmaklı dır. Küçük orman kartalı ise altı parmaklıdır. Koyu kahverengi tüylere sahiptir. Kanat örtüleri uçuş teleklerinden daha açıktır, primerlerinin dibinde açık renk bir beneği, kuyruğunun üzerinde ise açık renk bir lekesi bulunur.

Devamı »

Büyük orman kartalı büyük bağıran kartal da biliniyor. 65 cm kadar büyüklüktedir. Kanat açıklığı yaklaşık 160 cmdir. Baş ve kanat örtü tüyleri çok koyu kahverengidir ve tezat olarak genellikle orta kahverengi kuş tüyleri vardır. Kafaları bir kartal için küçükdür. Anadolu’da kış göçmeni olarak görülmektedir. Ötüşleri, köpek gibi bir havlamadır. Ağaçlarda yaptıkları yuvalarına 1-3 yumurta bırakırlar. Nesli tükenme tehlikesi altındadır.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik