Maymun Kategorisi

Altın maymunlar 55-85 cm. uzunluğunda ve 60 cm.lik de bir kuyruğa sahiptirler. Çin’in dağ ormanlarında yaşam sürerler. Dişi altın altın maymun erkeğinden biraz daha küçüktür. Kışın, 70 bireylik bir sürüyle ormanlarda yiyecek ararlar. Genellikle besin maddelerinin bol bulunduğu yazın ise, grubun sayısı 300’e kadar çıkmaktadır. Bölgede neredeyse 1000 yıldır uzun tüyleri sebebiyle avlanan bu maymunların postu kürklü giysilerin yapımında kullanılıyor. Günümüzde de yaşam alanının giderek darlması sebebiyle yaşam alanları daralmış tır. Vahşi ortamı dışında, örneğin hayvanat bahçelerinde pek uzun yaşayamayan bu primatlerin sayısı 3000-4000 kadar dır.

Devamı »

Şempanze türü maymun Afrika’daki Kongo Nehri ve çevresine yayılış göstermiş olan insansı memeli bir hayvan türü dür. Şempanzeler goriller, insanlar ve orangutanlarla birlikte Hominidae ailesine mensuptur. 6 milyon yıl önce insanın atasından ayrılan şempanzeler, bu bağlamda bilimsel olarak insanın yaşayan en yakın akrabası olarak kabul ediliyor.

Devamı »

Maki maymunları Endonezya ve filipinlerde yaşam sürerler. Parmakları vanturludur. Gececil bir hayvandır. Büyük gözleri vardır. Kafalarını 360 derece döndürebilirler.

Maki maymunu

Devamı »

Gibonlar,orangutanlar,şempanzeler ve goriller insansı olarak isimlendirilirler. (Bazı bilimadamlarına göre) Bu sebeple Gibonlar, orangutanlar, şempanzeler ve goriller maymun aileside dahil edilmezler.

Devamı »

Maymunlar ağaçlara tırmanmayı çok severler. Maymunlar akrobatik hareketler yapabilirler. Resimdeki maymunda ağaçta başaşağı duruyor.

Devamı »


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik