Plati Kategorisi

Ay plati çok bulunan akvaryum balık türlerinden dir. Gövdeleri sarı platidekiler gibi yüzgeçler dahil sarı renge sahiptir. Sadece kuyruk yüzgecinin dibinde büyük bir siyah benek vardır.

Devamı »

Plati akvaryum balıklarını üremesi canlı doğuranlardan farklı değildir. Erkek plati dişiye büyük bir cinsel dürtü ile yönelir. Erkek şş ayırt etmeden her dişiyi döller. Üretimi yapay yavruluklarda yapılabilir. Bunun yanında üretim akvaryumları sağlıklı döl almak için daha uygundur.

Plati akvaryum balığı her türlü yeşil bitkler, canlı ve kuru yemle beslenebilirler. Canlı yemi daha çok severler mikro kurtlar, su perisi, sinek, İnfüsaria gibi…. Sağlıklı ve verimli yaşamaları için dengeli beslenmlerini sağlamak gerekir.

Plati akvaryum balıklarının cinsiyet ayrımı zor değil dir. Erkek platilerin üçgen şeklinde karın yüzgeçinin hemen arkasında anal açıklığın yanında geriye doğru yönelik tüp şeklinde bir organa sahiptirler. Bu gonopod adıyla adlandırılır ve erkeklik tohumlarını dışarıya taşıyan organ dır. Dişinin anal yüzgeci karın yüzgeci gibi üç gen şeklinde dir.


araba resimleri resim oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler araba Gizlilik