Sütü için beslenen inek ırkları

Friz İnek Irkı: Bu türün Anayurdu Hollanda olan siyah-beyaz benekli, uysal, iri inektir. Bol süt veren bir inek ırktır. Yılda 9000 litreden fazla süt vermektedir. Sütün yağ oranı az olduğundan karton kutularda ambalajlanarak piyasaya sürülebilir. “Holstein” olarak Trakya bölgesinde beslenmektedir.

firiz

Firiz İnek resimleri inek ırkları sütü için beslenen inekler inek resimleri inek resim inekler hayvan hayvanlar

Jersey İnek Irkı: Bu türün Anayurdu İngiltere’nin Jersey Adası. Sütünün yağ oranı bol olduğundan tereyağı üretiminde kullanılmaktadır.

jersey

Guernsey İnek Irkı: Bu türün Anayurdu Fransa kıyısındaki Guernsey adası. Farklı iklim şartlarına dayanıklı olduğundan Antarktika’da bile beslenebilmekterdir. Kaliteli yağlı süt vermektedir.

guernsey

Simental İnek Irkı: Bu türün İsviçre’nin süt ineğidir. Yılda 3000-4000 litre süt vermektedir. Dayanıklı bir inek soyudur. Koşum hayvanı olarak da kullanılmaktadır.

simental

Ayrshire İnek Irkı: Bu türün Anayurdu Güneybatı İskoçya. Çok iyi besinlerle beslenmese de iyi süt alınır. Ekonomik bir inek türü dür.

ayrshire

Montafon İnek Irkı: Bu türün Türkiye’de yaygın olarak yetiştirilen bir ırktır dır. Anayurdu Avustralya’dır. Yılda 3000-4000 litre süt vermektedir.

montofon

Boz ırkı (Plevne ırkı), yerli kara ırkı, doğu kırmızı ırkı, güney kırmızı ırkı (Silifke ırkı) yurdumuzun çeşitli bölgelerinde yetiştirilen diğer süt ineği ırklarındandır. Etlerinden de istifade edilmetedir.


 1. Məmmədov Vasif
  Şubat 14th, 2013 at 15:42
  Reply | Quote | #2

  “Holstein” Simental Montofon Holstein ,ins malların qiymətlərinin bizə adresimizə göndərməyinizi xahiş edirik.

 2. Məmmədov Vasif
  Şubat 14th, 2013 at 15:45
  Reply | Quote | #3

  çins mallar haqqında əlavə məlumatlar verəsiniz

Konuyla ilgili sorularınızı ve bilgilerinizi aşağıdaki formu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

araba resimleri oto manzara resimleri güzel manzara araba resimler hayvan resimleri